فروش مینی پی سی و تین کلاینت فیوره-جیادا
آموزش ساخت ویروس بی خطرجهت تست قدرت آنتی ویروس در ردیابی ویروس های سیستم
نوشته شده توسط شرکت پژوهشگران سیستم های هوشمند سپانو در ساعت 18:26

 اگر شما هم با مشکل Shut Down  ناگهانی سیستم خود روبرو هستید بهتر است تا وقتی که علت مشکل را نمی دانید اقدام به نصب دوباره ی سیستم عامل نکنید.

Shut Down شدن اتفاقی لپ تاپ برای بسیاری از ما رخ داده است و ما معمولا با نصب دوباره سیستم عامل درصدد رفع آن بر می آییم ولی بعضی اوقات مشکل  به قوت خود پابرجاست، اگر دنبال علت این امر می گردید،  شاید علت آن در ۵ مشکل زیر خلاصه شده باشد.

۱ – درجه حرارت بالاتر از میزان معمول  در سیستم کامپیوتری

یکی از ابتدایی ترین  و بارز‌ترین دلایل خاموشی اتفاقی سیستم به ویژه ‌هنگام انجام فعالیت‌های گرافیکی مانند بازی، حرارت بیش از معمول یا به اصطلاح Over-Heating سیستم است. این موضوع به ویژه در ‌لپتاپ بیشتر صدق می‌کند و معمولا گرفتگی منافذ سیستم یا ضعف فن از دلایل عمده و اصلی آن است‌.

اگر مشکل از این موضوع باشد برای حل این معضل نخست باید دلیل اصلی آن را بدانید، شاید فن دستگاه به خوبی عمل نمی‌کند یا منافذ دستگاه برای ورود و خروج هوا با انواع و اقسام اجرام گرفته شده باشد. اگر این موضوع درست است، هم منافذ و هم فن دستگاه را در صورت دسترسی به خوبی و با دقت پاکسازی کنید‌.

 

۲ ـ  بروز نقص فنی در یکی از سخت‌افزار‌ها

سخت‌افزارهای اصلی که  می توانند منجر به این موضوع شوند عبارتند از: RAM، CPU، Mainboard و کارت گرافیکی. همچنین گاهی این موضوع مربوط به Power دستگاه نیز می‌تواند باشد.

 

3 ـ ولتاژ نامناسب شارژر لپ تاپ

به این موضوع دقت داشته باشید که  اگر ‌روی لپتاپ خود با موضوع خاموشی اتفاقی روبه‌رو هستید، ‌می‌تواند ناشی از ولتاژ نامناسب شارژر شما باشد، به ویژه هنگامی که ‌بازی می‌‌کنید، این نکته را باید در نظر داشته باشید که برخی از بازی‌های رایانه‌ای به ولتاژی بالاتر‌ از حد معمول نیاز دارند.

همچنین بازی‌های کامپیوتری از آنجا‌ که سخت‌افزارهای اصلی سیستم را به شدت به کار می‌گیرند، برق قوی‌تر و با ثبات‌تری را می طلبند، به ویژه‌ که این بازی‌ها سرعت گردش فن را نیز به بالاترین میزان می‌رسانند؛ اما اگر در مواردی غیر از ‌بازی با خاموشی اتفاقی روبه‌رو می‌شوید، باز هم خرابی شارژر یا ولتاژ نامناسب آن می‌تواند یکی از دلایل اصلی باشد.

 

۴ ـ خرابی یا از کار افتادن درایور گرافیک یا Displayدر لپ تاپ

اگر شما جدیدا سیستم عامل جدیدی را نصب کرده اید  امکان دارد که تغییر درایور کارت گرافیک یا Display نیز  از جمله دلایل اصلی خاموشی بی‌مورد باشد، به ویژه اگر کمی هم با تنظیمات BIOS سر و کله زده باشید.

برای  اینکه بتوانید بفهمید که مشکل از درایور است یا نه، یک راه این است که به دنبال فایل‌های dump در سیستم و پس از خاموشی اتفاقی بگردید. این فایل‌ها چیز‌های بسیاری برای گفتن به شما دارند.

 

۵ ـ بدافزار‌های موجود در سیستم کامپیوتری

امکان دارد یکی دیگر از دلایل اصلی خاموشی اتفاقی  وجود یک بدافزار بر روی سیستم باشد. برخی از این بدافزار‌ها اقدام به خاموش و روشن کردن دستگاه می‌کنند.

این موضوع معمولا در مواردی رخ می‌دهد که کلید خاصی را فشار دهید یا برنامه خاصی را اجرا نمایید. در این شرایط بد‌افزار برای حفاظت از خود یا انجام کاری خاص، سیستم را خاموش می‌کند. راه چاره تنها اتکا به یک نرم‌افزار امنیتی قوی و قابل اعتماد است.

www.fioretech.ir:: موضوعات مرتبط: <-CategoryName->

:: برچسب‌ها: <-TagName->